Що таке виділений сервер або чому Дедик?

Dedicated Server - виділений сервер (англ.).

Дедик - виділений сервер (жарг.).

Dedicated хостинг, на відміну від віртуального, де безліч сайтів різних клієнтів розміщені на одному сервері і обслуговуються провайдером, являє собою виділений сервер, розташований в спеціальному місці - дата-центрі, де йому забезпечується подача харчування, канал і місце в стійці.

Здесь вы сможете Купить дедик на выгодных условиях.

Само собою зрозуміло, що виділений сервер надає своєму власникові всі ресурси без обмежень. Мало того, власник Дедик може встановити на нього будь-яке ПЗ, в тому числі і самопісний, яке жоден хостер не дасть встановити на віртуальному (shared) хостингу.

За обслуговування сервери поділяються на дві категорії: unmanaged (обслуговуються) та managed (обслуговуються). Техпідтримка unmanaged серверів зводиться до двох дій - перезавантаження сервера за запитом (тікету) і перевстановлення ОС в разі виходу її з ладу через неграмотного поводження або злому з подальшим захопленням суперкористувачем і підміною критично важливих файлів.

Техпідтримка managed дуже розпливчаста і залежить від рівня самого персоналу, що надаються годин робочого часу, гарантованої мережевий доступності (SLA), гарантованого часу реакції і складності проблеми.

Техпідтримка (support) ділиться на рівні (levels).

У коло завдань support level 1 входять ребут, відповіді на найбільш поширені питання, а також відтягування часу різними дурними уточненнями, поки тікет обробляє саппорт з більш високим рівнем. Іноді в штаті немає такого фахівця і вирішення проблеми може затягнутися надовго. В пристойних дата-центрах support level 1 передає тікет, а сам чесно пише, що не зміг впоратися з проблемою і передав її більш кваліфікованого фахівця. Це називається ескалацією тікета. Іноді час переходу ескалації може займати 24 години. Поцікавтеся в датацентрі, який у них період ескалації.

У коло завдань support level 2 входить вирішення типових проблем - встановлення та налаштування штатного ПО, поповнення бази знань для support level 1, невеликий траблшутінг. Наприклад, якщо cgi скрипт на perl вимагає модуль Image :: Magick, support level 2 в силах це зрозуміти і поставити його. Однак він не робить траблшутінг, і в разі невдачі робить ескалацію.

Support level 3 займається вирішенням глобальних проблем - траблшутінгом. Коли сервер повільно працює або відбувається часта пікова завантаження, якесь ПЗ не бажає встановлюватися або не працює після установки, якщо є підозри на апаратні проблеми - все це входить в компетенцію support level 3.

Support level 4 знаходиться в штаті дуже великих і серйозних дата-центрів або ж працює на контрактній погодинній основі з більш дрібними компаніями. У його компетенцію входить все, в тому числі і робота з незнайомим йому ПО, відновлення системи після злому, пошук аккаунта, що займається спамом, установка системних лімітів і т.п.

Наступна важлива характеристика - це кількість наданого часу. Типова практика дата-центрів у разі будь-якої проблеми - це використання наданого часу фахівцями низького рівня, так як поділ за часом кожного рівня зазвичай не надають. Типова ситуація для недосвідченого власника Дедик - "накрутка" часу різними уточненнями з боку support level 1. Тому тікети повинні бути максимально інформативними, які надають всю, можливо навіть, надлишкову інформацію. Або навпаки - гранично простими, але з чіткими вимогами, наприклад, встановити firewall, відкривши 25,110 і 80-ті порти.

Зазвичай перезавантаження сервера - free, і час за них не списується. У деяких випадках навіть надається доступ до спеціального обладнання, яке здатне виконати перезавантаження сервера. Але, тим не менш, не знайшовши поєднання Free Reboots, поцікавтеся в дата-центрі - скільки часу потрібно на перезавантаження і чи буде воно враховуватися. В середньому ребут займає 5 - 15 хвилин.

Цілком можливо, що Вам запропонують інший режим роботи - по числу тікетів. У цьому випадку надається якесь число запитів (20-100), на які будуть відповідати безкоштовно, понад ліміт - доведеться оплачувати. Слід також враховувати, що це можуть бути тікети для support level 1, а за решту доведеться доплачувати окремо.

SLA - рівень мережевої доступності. Він означає, що відправлений тікет буде прочитаний навіть у вихідний день опівночі, і, відповідно, оброблений в зазначені терміни. Слід врахувати, що незважаючи на запевнення і красується напис SLA 99%, на практиці може вийти абсолютно не так.

Гарантований час реакції дата-центри повідомляють з великим небажанням, і це цілком природно. Неможливо приставити до кожного сервера по фахівцеві. Однак, якщо в контракті є позначка, що реакція на urgent ticket - ребут, наприклад, - 24 години, варто задуматися. Це означає, що сервер може простоювати цілу добу при найменшій проблемі.

Copyright © . All Rights Reserved