Кepaмічecкaя oбліцoвoчнaя пліткa
Підготовка приміщення до укладання кepамічecкой облицювальної плитки повинна початися з вирівнювання стін і, що особливо важливо, кутів. В іншому випадку акуратного результату досягти буде надзвичайно важко. Процес облицювання всього приміщення майстри починають, як правило, зі стін.
На этом сайте вы сможете найти красивую и качественную керамическую плитку Atlas Concorde Dolmen Pro большой выбор и доступная цена.
Укладання кepaмічecкой облицювальної плитки на стіни:
Способи укладання кepaмічecкой облицювальної плитки можуть варіювати. Найбільш звичні - спосіб «шов в шов» і вразбежку. Вони підходять для кахлю і квадратної форми, і прямокутників.
«Шов в шов» - при цьому способі кахель розташований строго один під іншим, шви при переході на наступний ряд не зміщуються. Проведіть розмітку рядів, причому від середини стіни, так ви отримаєте необхідну симетрію. Центр стіни збігається з серединою плитки або з міжплиткових швом. Робота починається з нижнього ряду, ведеться по напряму вгору. Якщо підлога ще не вирівняний ідеально і кахель там не вклалися, монтаж першого ряду можна відкласти і почати з другого, попередньо розміченого.
Горизонтальність рядів визначається закріпленими рейками або натягнутими нитками, також періодично перевіряється рівнем, вертикальність звіряється з закріпленими попередньо рейками.
Спосіб вразбежку - імітація кам'яної або цегляної кладки, при якій плитки кожного вищого ряду зсуваються на ½ довжини щодо низлежащих. Цей спосіб вважається більш легким і рекомендується для тих, хто вперше взявся самостійно укладати плитку. Немає необхідності стежити за відповідністю вертикальних рядів, відстежується тільки горизонтальна спрямованість.
Якщо ширина стіни кратна (тобто ділиться без залишку) ширині плитки, то не доведеться займатися різкою кахлю. Розрізана плитка розташовується по краях, причому розмір фрагментів повинен бути однаковий з обох сторін - тільки так кладка виглядатиме акуратно.
Цікавий декоративний ефект дає укладання кахлю по діагоналі, але він підходить тільки для квадратного формату. Укладання ведеться під кутом 45 градусів до горизонтальному напрямку, за направляючу приймається лінія статі. Таким способом найкраще заповнювати обмежені ділянки простору. Обмежуються ж вони фризовими рядами - горизонтально і вертикально розташованими.
Облицювання по діагоналі походу на облицювання шов в шов. Довжина фризових рядів-обмежувачів повинна бути кратна цілому числу трикутних половинок кахлю. Плитки, які докладають до кутів, і розташовані в верхньому і нижньому ряду, обрізаються.
Для отримання акуратних швів найкраще використовувати спеціальні розпірки-хрестики. Необхідність швів пояснюється не тільки декоративними цілями. Як всякий натуральний матеріал, кераміка схильна до тепловому розширенню, і саме наявність швів його дозволяє його компенсувати. Оптимальна товщина шва - 2-4 мм. Відсутність їх може привести до відклеювання або розтріскування плитки.
Укладання кepaмічecкой облицювальної плитки на підлогу:
Важливо почати роботу з центру приміщення - так ви забезпечите необхідну симетричність малюнка. Втім, хороший результат отримують, ведучи укладку від дальнього кута приміщення до дверей.
Врахуйте такий нюанс - укладена у порога плитка повинна бути цілою, обрізана в цьому місці виглядає досить негарно. Способи облицювання використовуються ті ж, що і для стін - шов в шов, вразбежку, діагональний. Особливо хочеться сказати про модульної укладанні - це порівняно новий спосіб, і дуже ефектний. Це багаторазово повторений зміщається візерунок з плиточок різного формату, іноді - і різного кольору (відтінку). Для модульної укладання використовується плитка зі спеціальних колекцій, Спосіб вимагає серйозних попередніх розрахунків.
Після закінчення укладання - не раніше, ніж через 2-3 дня, необхідних для висихання клею - приступаємо до заповнення швів затіркою. Ще під час укладання шви повинні бути очищені від надлишків клею - видаляйте їх м'якою тканиною, не зрушуючи при цьому кахель. Для нанесення затірки використовуйте гумовий шпатель. Наносите затірку щільно, але без надмірного тиску, вона повинна рівномірно заповнити всі шви. Після закінчення чекаєте час, вказаний на упаковці затірки і видаліть тканиною або губкою залишки складу з поверхні плиток.
Монтаж кepaмічecкой облицювальної плитки вимагає все-таки певного досвіду, і переробити тут що-небудь в разі допущених помилок буде важко. Є сенс довірити роботу професіоналам, якщо ви хочете отримати дійсно хороший результат.