Паркетна дошка - характеристики, монтаж

Паркетна дошка - це натуральний і екологічний матеріал. Вона є одним з кращих підлогових покриттів для вашої квартири або будинку. У нашій статті про паркетну дошку надана вся необхідна інформація.

Изготовляем Рекламные наклейки на стекло автомобиля с быстрой доставкой по новой почте в ооговренный срок.

Характеристики паркетної дошки

Конструктивно складається дошка з різних верств. Шар зверху - повна імітація штучного паркету. Тому паркетна дошка замінює штучний паркет, поєднує в собі всі його достоїнства і вигідно відрізняється від нього легкістю і простотою монтажу.

Переваги паркетної дошки:

1. Стійкість до перепадів температури.

2. Стійкість до впливу вологи.

3. Стійкість до високих механічних навантажень.

Практично єдиний недолік, в порівнянні зі штучним паркетом, це обмежений вибір візерунка при укладанні дошки.

матеріали

Шар нижній в паркетній дошці найчастіше, це пласт соснової або ялинової фанери (товщина близько двох міліметрів).

Шар середній складається з коротких і плоских брусків хвойних порід дерева, які закріплені за допомогою клею. Середній шар іноді виготовляють із спресованого деревини (ДВП). На обох сторонах дошки виготовлені замкові з'єднання (гребені і пази) в середньому шарі.

Верхній шар (оздоблювальний, лицьової, робочий) - тонкий пласт дерева цінної породи. Це можливо бук, дуб, береза, вишня, клен. Іноді застосовують екзотичні породи: мербау, тик, ятоба, іроко і т. Д. Верхній шар визначає довговічність і зносостійкість паркетної дошки. Верхній шар, зазвичай, товщиною в межах від одного до шести мм. Звичайно, ніж верхній шар товщі, тим якість дошки вище.

Стандартні розміри:

- ширина - 130 - 200 мм

- товщина - 8 - 22 мм

- довжина - 200 - 250 мм

монтаж

Паркетну дошку укладають двома способами:

1. Спосіб плаваючий - дошки між собою з'єднуються за допомогою клею - «паз-шип», без кріплення до підлоги. Це самий технологічний спосіб, проте в разі, коли приміщення має досить великий розмір або коли потрібно жорстке підставу, краще застосовувати клейовий спосіб, приклеювати до основи паркетні дошки.

2. З'єднання безклейове - дошка паркетна робиться з пазами і гребенями, за допомогою яких дошки міцно разом з'єднуються. З'єднання з часом не стає слабкішим, не залежить від високу механічну навантаження, перепаду температури, впливу вологи. Такий метод зводить до мінімуму людський фактор, тому що при монтажі майже виключені помилки.

Є правила при укладанні:

1. Температура в приміщенні - від вісімнадцяти градусів

2. Вологість повітря - сорок п'ять відсотків.

3. Підстава, куди укладають паркетну дошку - сухе і рівне.

догляд

При дотриманні правил укладання виходить гладка поверхня підлоги. Необхідно дотримуватися рекомендацій по експлуатації та догляду:

1. У вхідних дверей і в передпокої потрібно розташувати килимки, щоб пісок і вода не потрапляли в кімнати, інакше вони зіпсують ваше підлогове покриття.

2. На ніжки меблів приклеїти потрібно прокладки з повсті.

3. Не ходіть по підлозі з дошки паркетної у взутті на шпильках, можна пошкодити покриття.

4. Температуру в приміщенні підтримуйте від вісімнадцяти до двадцяти п'яти градусів і вологість - сорок п'ять відсотків.

5. Вологе прибирання проводиться добре віджатою ганчіркою, не допускайте на підлозі калюж.

6. Щоденне прибирання проводиться пилососом.

7. Сильні забруднення видаляйте щадними миючими засобами.

Copyright © . All Rights Reserved