Укладання керамічної плитки
Тема «укладання керамічної плитки» - воістину неосяжна. Найпростіше довірити цю роботу професійним плиточника. Якщо ж ви яким-небудь причин не хочете цього робити - не переживайте. У вас є всі шанси впоратися самостійно, і з непоганим кінцевим результатом. Необхідно тільки ретельно підготуватися до роботи, в тому числі і теоретично. Перелічимо основні моменти, без урахування яких просто не можна обійтися в процесі роботи.
На этом сайте вы сможете найти красивую и качественную плитку подробнее тут по доступной цене.
- підстава, на яке буде кріпитися кахель, має бути ретельно підготовлена. Вирівняно до відсутності перепадів в 1,5 мм, не мати порожнеч або раковин, повністю очищено від пилу, старої фарби, клею і т.п.
- якщо по довжині стіни не вкладається ціле число плиток (не забудьте врахувати шви!), То плитку доведеться різати. Заздалегідь подбайте про необхідні інструментах. Занадто вузькі плитки в кутах виглядають неакуратно, так що краще використовувати однаково обрізаний кахель спочатку і наприкінці рядів.
- обробка основи ґрунтовкою - обов'язковий етап. Грунтовка зменшить поглинання підстави, підвищить ступінь адгезії при подальшій роботі.
- цокольний ряд приклеюється в останню чергу. Процес укладання на стіни починаємо з другого ряду.
- міжплиточних шви повинні мати певну ширину: 1,5-3 мм для звичайного формату, і до 5 мм для великоформатного матеріалу. Для дотримання ширини шва найзручніше користуватися спеціальними хрестовидними розкладками різної товщини. Чим вище передбачається навантаження на поверхню, і чим більші очікуються перепади температур, тим більше повинні бути міжплиточних шви. Практично без них може укладатися тільки ректифікований плитка - тобто має спеціально обрізані краї.
- перед початком монтажу проведіть розмітку - вертикальні ряди намітьте за допомогою схилу, і регулярно перевіряйте точність рядів.
- для отримання рівних горизонтальних рядів періодично користуйтеся рівнем. При необхідності невеликі перекоси можна коригувати збільшенням-зменшенням товщини міжплиточних шва.
- обрізаний кахель на початку і кінці рядів приклеюється в останню чергу.
- важливо враховувати всі рекомендації виробника не тільки плитки, але і використовуваних матеріалів - клеять сумішей, затерли і ін. Так, при зовнішній обробці недотримання рекомендацій, що стосуються температури повітря в момент проведення робіт, призведе до швидкого руйнування кладки. Укладання керамічної плитки повинна проводитися при температурі не нижче + 5, краще - не нижче + 10-15 градусів Цельсія.
- неприпустимо економити на якості сухих сумішей, які використовуються для приклеювання. Використовуйте спеціалізовані склади - клей для сухих або вологих приміщень, для внутрішніх або зовнішніх робіт, для складних поверхонь. Від якості складу і точності його добірки в багато залежить якість всієї роботи.
- Ретельно витримуйте кількість води на одиницю суміші і час, що витрачається на заміс.
- клеїть наноситься на обмежену площу стіни (підлоги) - не більше квадратного метра, так як він зберігає свої властивості протягом 10-30 хвилин. Не укладайте плитку на розчин, який вже почав схоплюватися.
- Для вирівнювання ряду по висоті можна подвівать плитки, використовуючи гумову киянку.
- Поверхня плитки покривається клеєм не точкове, а повністю.
- Для нанесення клею на підставу використовуйте борін шпателі.
- до затірки швів можна приступати не раніше, ніж через добу після укладання керамічної плитки.