Від чого захищає автоматичний вимикач?

Всі ставлять автоматичні вимикачі, а навіщо? Щоб вони захистили квартиру від пожежі, щоб зберегли життя людини, щоб захистили електрообладнання, щоб захистили проводку - думають багато. Частково правильно думають, а частково ні. Давайте нижче розберемося.

НА этом сайте вы сможете купить автоматический выключатель гарантируем высокое качество и низкую цену.

Від чого захищає автоматичний вимикач, тобто коли він спрацьовує? Це в двох випадках:

Перше це при короткому замиканні, коли фаза з нулем торкнуться один одного. Наприклад, коли кусачками кусаєте провід під напругою або щупами мультиметра лізете в розетку, щоб струм поміряти (цього робити не можна, але неодноразово був свідком цього).

Другий випадок це від перевантаження, тобто коли через автомат протікає підвищений струм в разі включення в розетки великої кількості електроприладів і в ньому спрацьовує тепловий захист.

Від чого захищає автоматичний вимикач?

Дивіться, при короткому замиканні струм зростає миттєво в сотні разів і тому автомат відпрацьовує за соті частки секунди. За це відповідає в ньому електромагнітний расцепитель. Але от якщо навантажити лінію струмом, трохи перевищує номінал автомата, то він відразу не спрацює. У ньому буде грітися біметалічні пластина, яка згинається в залежності від температури, і коли досягається критичний стан, то вона змушує автомат спрацювати. Чим вище струм, тим швидше буде грітися біметалічні пластина і, відповідно, спрацює автоматичний вимикач.

Наприклад, якщо через автомат, розрахований на 10А, буде протікати струм 14 ампер, то він спрацює орієнтовно через 40 секунд. А якщо через нього пустити струм в 25А, то він спрацює через 5 секунд. Всі ці цифри виходять з графіків кривих час-струмових характеристик автоматичних вимикачів.

Це своєрідна тимчасова затримка на спрацьовування. Вона зроблена для того, щоб виключити спрацьовування автоматичних вимикачів від пускових струмів. Наприклад, під час запуску електродвигуна пусковий струм може перевищувати робочий струм в 2 рази. Він короткочасний і біметалічні пластина в автоматі за цей час не встигає нагрітися і знеструмити лінію. Також за цей час ізоляція на проводах не встигає перегрітися і розплавитися. Але якщо станеться якийсь збій в обладнанні, і підвищений струм буде протікати постійно, то біметалічна пластина нагріється і змусить спрацювати автомат, таким чином, захистить дроти від перегріву.

Copyright © . All Rights Reserved