Використання натуральних і штучних каменів
Камінь був ще здавна відомий людству: це матеріал використовували, перш за все, для зведення житла, а також для декоративного оформлення фасаду будівлі і його зовнішньої сторони в цілому.
На этом сайте вы сможете купить жд билеты УкрЗалізниця за короткое время и по выгодной цене.
Чому люди вибирають камінь? По-перше, міцність; по-друге, - це надійність і довговічність, а по-третє, це класика і краса. Всі ці моменти роблять камінь привабливим для обробки і облицювання як внутрішньої, так і зовнішньої сторони житла. Причому каменем можна обробити не тільки стіни, але і стелю, підлоги, каміни, сходи та сходи.
Оздоблення натуральним каменем
В першу чергу необхідно зупинитися на оздоблювальних роботах із застосуванням натурального каменю, який привабливий широким спектром позитивних моментів, в тому числі і універсальністю. Останнє стосується того, що природний камінь дуже гармонійно поєднується з деревом, склом, керамічною плиткою та навіть з пластикою.
Вже минули ті часи, коли обробка каменем вважалася привілеєм заможних людей, власників елітного житла. На сьогоднішній день натуральний камінь можна зустріти в будь-якому будинку, і тільки від людини залежить, чи буде присутній кам'яні елементи в інтер'єрі його будинку. Причому камінь вдало підійде до різних видів стилю: від класики до останніх тенденцій.
Серед всіх видів каменів лідерами за частотою застосування є мармур і граніт, який використовуються вже протягом тисячоліть. Обидва каменю мають благородною красою і підкреслюють витонченість обробки. Однак мармур - дуже чутливий до різного роду агресивних речовин, тому для обробки підлоги в передпокої він не підійде. Найбільш вдале застосування - вітальня і спальня, де людина ходить в м'якій домашньому взутті.
Граніт міцніше і стійкіше свого побратима, а тому активно використовується у всіх видах обробки. Останнім часом набирають популярність онікс і сланець, область застосування, яких необмежена. Деякі вибирають піщаник, але тільки для зовнішніх робіт, а інші зупиняють свій вибір на талькохроліте або травертині, а ось одиниці вибирають екзотичну вулканічну лаву. Останні матеріали тільки почали освоюватися, але вже зараз можна підкреслити, що вони - камені - прості в обробці, недорогі і декоративні.
Штучний камінь
Якщо раніше застосовували тільки натуральний матеріал, то сучасні будівельники і дизайнери часто вдаються штучні камені, ні в чому не поступаються своїм природним побратимам.
Штучні камені все частіше використовуються для облицювання стін, фасадів, камінів і т.д. Зростаюча популярність каменю пояснюється тим, що він значного легше природного каменю, тому немає потреби в посиленні стін. Крім того, він прекрасно поєднується з іншими елементами (дерево, залізо та інше).
Основні переваги не натуральних каменів:
низька собівартість виробництва;
порівняно невисока вартість;
відсутність необхідності в додатковій обробці каменю перед застосуванням;
широка палітра малюнка і текстур каменю;
ідеально підходить як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.
Як правило, штучні камені створюються на гіпсовій або цементній основі, але цементна основа краще і якісніше. В якості наповнювача беруться великий і дрібний керамзит. Перший варіант дешевше, але зате дрібний керамзит значно міцніше. Деякі виробники використовують в якості наповнювача перліт, який підвищує корозійну стійкість штучного каменю.
Штучний або декоративний камінь відносно молодий матеріал, оскільки з'явився він десь на початку 1950-х років в Америці. Спочатку його використовували для декоративної кладки, однак пізніше він також знайшов своє застосування і в інтер'єрі, так само як і при реставрації архітектурних пам'яток.
Штучний камінь - це всього лише умовна назва, оскільки в його складі знаходяться компоненти природного походження, зокрема пісок, гіпс і цемент. Технічні характеристики декоративного каменю багато в чому залежать від того, наскільки якісним буде сировину для його виготовлення, а також від точності виконання технології виробництва.
Метод, покладений в створення штучних каменів - це вібролиття з суміші бетону з різними наповнювачами, що додає каменю в готовому вигляді різні властивості. Так, дрібний керамзит надає виробу легкості, не погіршуючи при цьому його характеристик. При цьому, такий наповнювач буде коштувати трохи дорожче інших, однак виробники, дбають за якість совій продукції, не економлять на виробничому процесі. Більш дешевий матеріал, який можна використовувати при виробництві штучних каменів, - це крупнозернистий керамзит, але він здатний стати свого роду «камені спотикання» в подальшому. З плином часу таке покриття почне розсипатися, оскільки від нього будуть відколюватися дрібні шматочки.